Odcinek #19 – Unique games, Plagiaty i Top 5

Dzisiaj trochę dłuższy odcinek: połączyliśmy dyskusję na dwa tematy (unique games i plagiaty u recenzentów) oraz Top 5 gier co do których zmieniliśmy zdanie. Nie zabrakło oczywiście rozmów o grach, które ostatnio zagościły na naszych stołach. Odcinek został nagrany w poniedziałek 20 sierpnia więc nie mogliśmy odnieść się do ostatnich wydarzeń na polskim rynku, ale nie bójcie się – zrobimy to następnym razem. Natomiast nie zabrakło: podmuchów wiatru, szczekających psów i latających za oknem samolotów. Zapraszamy na Dobry, Zły i Ostatni.

Pamiętajcie, że cały czas czekamy na więcej pytań od Was.

 • Gołąb

  @Cosmic Encounter: Najpierw Offense zaprasza dowolnych graczy do sojuszu w ataku, potem Defense zaprasza dowolnych graczy do sojuszu w obronie, a następnie, w kolejności, gracze decydują czy przyjmują zaproszenia https://uploads.disquscdn.com/images/08d015981c2cb7954e476299df0906706e03462f335f954ee45a50656a175703.png

  • Mamy już zaplanowaną grę w gronie podcastowym + jeszcze ktoś żeby pokazać jak się w to gra 😉

 • raficom

  Cześć, na wstępie zaznaczę, że odwalacie kawał dobrej roboty i cieszę się, że już od ponad roku nadajecie skutecznie umilając czas mnie i pewnie wielu innym słuchaczom.
  Niestety po ponad roku ciągle występuje jeden i ten sam mankament, o którym mógłbym nie wspominać po raz kolejny, gdyby nie to, że wydaje mi się, że jako podcasterzy o niemałej renomie (i zapewne niemałym też zasięgu) nadając w świat obarczacie się jakąś tam minimalną odpowiedzialnością za to, co mówicie. Zatem, do rzeczy – chodzi o zaimki:

  TO – rodzaj nijaki, liczba pojedyncza
  to pudełko, to zboże, to pole, to miejsce, to wydawnictwo

  TE – rodzaj niemęskoosobowy, liczba mnoga
  te pudełka, te znaczniki zboża, te pola, te wydawnictwa, te różne planszówkowe rzeczy, których jest wiele

  Jak już pisałem, są miejsca w Polsce, gdzie mieszanie zaimków jest zjawiskiem nieznanym i niezrozumiałym, a robienie tego boli słuchaczy chyba na równi z używaniem wulgaryzmów.
  Wiem, słaby ten komentarz, ale wierzcie, że robicie naprawdę świetny podcast i szkoda jest wielka, jak się człowiek wybija z zasłuchania, o taką pierdołę. Ciśnijcie dalej, z całego serca życzę Wam wytrwałości na kolejne dziesiątki, czy setki odcinków i niech zaimki nie sprawiają więcej kłopotu.
  Czuwaj

  • Dobry komentarz, bo sam wiem jak takie rzeczy potrafią wkurzać, poczynając od wziąść po np „tą planszówkę” (TĘ!!). Będziemy się pilnować 🙂

   • raficom

    Dzięki za zrozumienie 🙂